Rodinný rozpočet

14.02.2021

JAKÉ JSOU VAŠE PŘÍJMY A VÝDAJE?

Přehled o svých příjmech a výdajích, společně s definovanými cíli, je základem pro plánování a nastavení strategie pro investování a tvoření renty.

Své výdaje můžeme členit na:

  • FIXNÍ - ty co musíte platit každý měsíc

  • VARIABILNÍ (spotřební)- kolik vydáte za jídlo, zábavu, dopravu...

  • INVESTIČNÍ - kolik posíláte na spoření, do investic

Do svých příjmů zahrňte všechny vaše zdroje, pokud máte mimo mzdy ještě příjmy z investičního bytu, alimenty, z pronájmu půdy apod.


Zde si můžete stáhnout  jednoduchou tabulku, kterou případně můžete použít jako základ pro sestavení vlastního rozpočtu. 


Takovýto rozpočet dá určitě na začátku práci, ale je dobré jej udělat, můžeme si na tom uvědomit, kam nám tečou peníze, kde třeba utíkají, kde by bylo možné ušetřit, co naopak navýšit.


Já s ním pracuji na roční bázi. Vždy ke konci roku si jej znovu projdu, udělám úpravy, často vidím nové příležitosti nebo naopak hrozby.


Z rozpočtu vám vyjde částka, kterou můžete investovat nebo se podívat, jak máme investice nastavené a jestli směřují ke splnění našich finančních cílů.Marcela Jahodová, finanční poradce, Křičkova 2845/11, Hodonín, 695 01, +420 776 230 405
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky